Misją Fundacji Wózkowicze jest przełamywanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych. Zachęcanie i motywowanie ich, aby wychodzili z domu, rozwijali swoje pasje i żyli normalnie, tak jak osoby pełnosprawne.

Uświadamiamy, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy.  Budujemy pozytywne relacje.

Integrujemy i łączymy osoby na wózkach z resztą społeczeństwa, tak aby by były one obecne w życiu codziennym bez względu na swoje możliwości czy ograniczenie. Pokazujemy, że niczym się od siebie nie różnimy, a ograniczenia są tylko w naszych głowach.

Szkolenia i warsztaty

„Poczuj, a zrozumiesz” ta myśl przyświeca od początku działań Fundacji Wózkowicze. Kierując się tą myślą prowadzimy szkolenia i warsztaty dla szkół i firm z zakresu obsługi i pomocy, oraz zasad savoir-vivre w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi.

Kalendarz Fundacji Wózkowicze

Budując pozytywny wizerunek osób poruszających się na wózkach pokazujemy ich pasje.

Bal Radości

Radość z zabawy i wspólnie spędzonych chwil odczuwa każdy. Dlatego też organizujemy w Fundacji Wózkowicze Charytatywny Bal Radości.

Projekt Włącz Świadomość

Przez organizację i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych uświadamiamy i pokazujemy społeczeństwu, że każdy z nas ma podobne potrzeby i umiejętności.

Przewodnik Wyjątkowego Turysty

Turyści to też osoby niepełnosprawne i z myślą o nich w Fundacji Wózkowicze stworzyliśmy „Poznański przewodnik wyjątkowego turysty”.

Zabawy dla dzieci

Z myślą o naszych milusińskich stworzyliśmy w Fundacji Wózkowicze książeczkę „Baw się razem z nami”.

Dużo Aktywnej Przyjemności, czyli fitness na siedzącą

Propagujemy i zachęcamy osoby niepełnosprawne do aktywnego trybu życia.

Aplikacja E-mpatia

E-mpatia – to aplikacja mobilna stworzona i przetestowana przez Fundację Wózkowicze w ramach Inkubatora Wielkopolskich Innowacji Społecznych w projekcie „Przepis na wielkopolską innowację społeczną – usługi opiekuńcze dla osób zależnych”.