SZKOLENIA I WARSZTATY

„Poczuj, a zrozumiesz” ta myśl przyświeca od początku działań Fundacji Wózkowicze. Wierzymy, że wszelkie bariery architektoniczne i mentalne wynikają z niewiedzy i obaw przed czymś co jest nam nieznane, a nie ze złej woli.

Dlatego kierując się naszą misją budowania świadomości prowadzimy zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz szkolenia i warsztaty dla firm z zakresu obsługi i pomocy, oraz zasad savoir-vivre w kontakcie z osobami niepełnosprawnymi. Podczas zajęć opowiadamy, ale też dajemy poczuć, czym jest niepełnosprawność. Dzięki tego typu szkoleniom i warsztatom uświadamiamy, że niepełnosprawny nie znaczy gorszy.  Budujemy pozytywne relacje, które są doskonałą metodą podwyższenia jakości usług, przełamywania stereotypów oraz kreowania społeczności bez barier.

Jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem szkolenia, warsztatów lub zajęć dla dzieci i młodzieży skontaktuj się z nami kontakt@wozkowicze.pl Przyjedziemy i opowiemy o tym jak ciekawe jest życie osób niepełnosprawnych oraz damy Tobie poczuć to na własnej skórze.

Nasza myśl „Poczuj, a zrozumiesz” była inspiracją do pierwszej inicjatywy Fundacji, którą był spacer osób na wózkach z kandydatami na Prezydenta Miasta Poznania. Celem inicjatywy było pokazanie, z jakimi barierami muszą zmagać się osoby niepełnosprawne, zwłaszcza poruszające się na wózkach, w przestrzeni miasta Poznania oraz chęć uwrażliwienia na potrzeby wózkowiczów. Inicjatywa odbiła się szerokim echem w mediach, a jej pozytywne efekty oraz nowe działania władz miasta zauważające potrzeby osób na wózkach widzimy i czujemy do dziś.

Relację z tej inicjatywy można zobaczyć na stronach:

Relacja TVN24 – >>TUTAJ<<
Relacja TVP POZNAŃ (od 5’35”) – >>TUTAJ<<